Cześć i czołem!

2023-04-24

Cześć i czołem, z wielką radością witamy Cię na naszej nowej stronie internetowej. Skoro właśnie to czytasz, to jesteś pewnie ciekaw dlaczego właśnie wybraliśmy cukiernictwo? Skąd w nas taka pasja i dlaczego kochamy to co robimy?

O nas trochę więcej…

Opowiemy Ci o nas nieco więcej. Od 1990 roku nasi rodzice Janusz i Lucyna prowadzili w Rybniku cukiernię, która słynęła z tradycji wypiekania „kołocza śląskiego”. Był to nasz kultowy wypiek. Każdy smakosz tradycyjnych wyrobów doceniał smak i kunszt tego wyrobu. Kołacz śląski był wypiekany z receptury która do dzisiaj jest niezmienna.

Smak naszego kołocza, znane również jako ciasto drożdżowe, kojarzą chyba wszyscy mieszkańcy Rybnika. Nie mogliśmy pozwolić, aby tak dobry wypiek zniknął z mapy naszego miasta. Wraz z upływem czasu jego smak docenił – jako jedyny kołocz śląski w Rybniku, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych w Katowicach przyznając nam „Certyfikat Jakości Produktu“, który tylko potwierdza jego wyjątkowość.

Nasza pracownia cukiernicza z wiekiem zaczęła coraz bardziej się rozwijać i poszerzać swoją ofertę o inne produkty, jak ciasta deserowe i pieczywo. Zaczęliśmy się specjalizować i doszkalać w kierunku pieczenia tortów tradycyjnych, artystycznych, monoporcji oraz deserów. Rozwijamy się również w tworzeniu słodkich stołów (candy bar), na ważne dla Was uroczystości takie jak wesela, komunie, spotkania biznesowe, firmowe, czy urodzinowe. Całą naszą pracę, rozwój i innowacyjność chcieliśmy podkreślić nadając firmie nowe oblicze.

Atelier Słodyczy

Dlaczego Atelier Słodyczy? Nazwą ta została przez nas nadana firmie w 2023r. Staramy się sprostać największym oczekiwaniom Klientów. Staramy się słuchać i spełniać marzenia. Wiemy, że efekt końcowy zależy od doboru surowców, wszystko robimy od podstaw, aż do położenia przysłowiowej „wisienki na torcie”. Przez to nasza firma stała się już nie tylko cukiernią, a warsztatem i manufakturą.

Nasza misja!

Wierzymy, że ta praca to nasza misja. Każdy kęs naszego wypieku na imprezie rodzinnej, firmowej czy bankiecie jest nie tylko dodatkiem do spotkania. Przez smak naszych wyrobów tworzymy wspomnienia które zostają w Waszej pamięci na długie lata.
Jeśli szukasz profesjonalnego i indywidualnego podejścia, służymy pomocą.
Wysłuchamy, doradzimy i stworzymy dla Ciebie coś wyjątkowego.
Nasi pracownicy zadbają aby Twoja realizacja była dopięta na ostatni guzik.

Róż i już!

Jak pewnie zauważyłeś u nas króluje róż. Wybraliśmy ten kolor do naszego logo, gdyż ma on pewną symbolikę. Jest kojarzony z miłością, czułością i delikatnością. Jest to kolor radości, napawa optymizmem, ale przede wszystkim kojarzy się ze słodyczą. Dokładnie to chcemy Ci przekazać.
Chcemy wierzyć, że wybierając nasze produkty popatrzysz na świat przez „różowe okulary”. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *