Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Kołocz śląski z certyfikatem jakości produktu: Tradycyjna rozkosz regionu


Korzenie kulinarnego dziedzictwa Śląska

Nasz kołocz śląski z certyfikatem jakości produktu, to prawdziwa perełka kulinarnego dziedzictwa tego malowniczego regionu. To nie tylko wypiek, to przede wszystkim smakowe podróżowanie po tradycjach i historii Śląska.

Certyfikat jakości produktu

Nasz kołocz posiada certyfikat jakości produktu! Oznacza to, że kołocz śląski przynależy do danego regionu i jest wypiekany według określonych zasad i receptury. Jako, że posiadamy certyfikat, możemy używać nazwy ‘kołocz śląski”, jeśli jednak cukiernie nie mają certyfikatu, jedyną poprawną nazwą, którą mogą użyć będzie kołacz śląski.

Ręcznie robione z pasją i starannością

W naszej rodzinnej cukierni każdy kołocz wyrabiamy ręcznie, z zachowaniem tradycyjnych receptur, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdy kęs to hołd dla rzemieślniczej precyzji i miłości do cukiernictwa.

Unikalne smaki: Od klasycznych po regionalne skarby

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne smaki, ale także wyjątkowe kompozycje, które ukazują bogactwo kulinarnej mapy Śląska. Od przepysznego maku i sera, po świeże owoce prosto z lokalnych upraw: jagoda, jabłko, śliwka – każdy kołocz to opowieść o regionalnej kuchni i przede wszystkim wyjątkowy smak.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Mimo, że czerpiemy z tradycji, nie boimy się eksperymentować. Nasze kołocze śląskie to połączenie klasycznego smaku z nowoczesnym podejściem do cukiernictwa, to przede wszystkim wyjątkowy smakowy most między przeszłością a teraźniejszością.

Tradycja kołocza weselnego to stara i piękna zwyczaj, który jest żywy do dziś na Śląsku. Jest to ciasto drożdżowe z nadzieniem serowym, makiem lub jabłkiem, który jest pieczony i dekorowany specjalnie na ślub i wesele – przyozdobiony jest bilecikiem oraz mertą, a całość jest zapakowane w ładne, ekologiczne pudełko. Kołocz weselny ma symboliczne i magiczne znaczenie, a jego przygotowanie i podawanie wiąże się z wieloma obrzędami i gestami. Częstuje się nimi sąsiadów, znajomych, rodzinę, którzy nie zostali zaproszeni na wesele, by poinformować gości o ceremonii zaślubin.

Tradycja kołocza weselnego to piękny i bogaty zwyczaj, który łączy pokolenia i regiony. Jest to zwyczaj, który świadczy o szacunku dla tradycji i kultury Śląska, a także o miłości i radości dla nowożeńców. Jeśli chcesz poczuć klimat Śląska i spróbować jego kulinarnych specjałów, koniecznie odwiedź śląsk.

Idealne na każdą okazję

Nasz kołocz śląski to nie tylko pyszna przekąska na co dzień. To także doskonały prezent na różnego rodzaju uroczystości, czy wyjątkowe chwile, które chcemy uczcić wyjątkowym smakiem.

Główne cechy:

  • Tradycyjny smak regionu w każdym kęsie
  • Ręcznie robione z sercem i zaangażowaniem
  • Bogactwo różnorodnych smaków i kompozycji
  • Połączenie tradycji z nowoczesnością

Zamów już dziś!

Przekonaj się, dlaczego zdobyliśmy uznanie smakoszy kołocza ślaskiego na całym świecie. Zamów teraz i podziel się tą wyjątkową smakową opowieścią z bliskimi! Kołocz śląski wysyłamy w całej Polsce, więc nie zastanawiaj się, tylko spróbuj jak smakuje nasz kołocz ślaski!